Uzm.Psk.Nil ÖZEN 0533 040 00 25
Psikoterapi, duygu ve düşünce dünyanızda yaşanan değişimleri anlamanıza, hedeflerinizi, geçmiş deneyimlerinizi, amaçlarınızı netleştirmenizi sağlar ve yaşam kalitenizi artırmanıza yardımcı olur.
Uzm.Klinik Psikolog Nil ÖZEN
***

BİREYSEL TERAPİ

Bireysel Terapi, kişinin kendi iç dünyasını tanımasını, kendisini ve etrafındakileri anlamasını, geçmiş deneyimlerini sorgulayıp bunların şimdiki yaşantısına olumsuz etkilerini azaltmasını sağladığı gibi panik atak, depresyon, kaygı bozuklukları, kişilik ve Kendilik bozuklukları gibi rahatsızlıklarını psikoterapi yöntemleri aracılığı ile çözmesine yardımcı olan terapi yöntemidir. Terapi sürecinde danışanlar kendileriyle ve kaçındıkları, ertelediklerini sorunlarla yüzleşme fırsatı bulurlar.

TESTLER

Psikolojik testler: Kişilik Testleri, Ruhsal Tarama Testleri, Görsel Algı Testleri, Wisc-r Zeka Testi gibi birçok test ile Psikolojik durum tespiti yapılabildiği gibi, tanı koyma ve tedavi sürecini işletme noktasında bu testler tedaviye son derece yardımcıdır.  

EMDR Terapi

EMDR, Türkçe açılımıyla Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme, güçlü bir psikoterapi yaklaşımıdır. Bugüne kadar her yaştan yaklaşık 2 milyon kişinin farklı tiplerde psikolojik rahatsızlıklarının başarıyla tedavi edilmesini sağlamıştır.EMDR, birçok farklı terapi ekollerinden ögeleri içeren, farklı tanı almış durumlara özel standartlaştırılmış protokolleri bulunan, bütüncül bir terapi yöntemidir.

ÇOCUK,OYUN TERAPİSİ

Çocuk-Oyun Terapisi: Çocukluk döneminde yaşanan sıkıntıların ileriki dönemlerde onların hayatlarını, kişilik yapılanmalarını ve ruhsal durumlarını etkilediği birçok araştırma ile ortaya konmuştur. Çocukların dünyasına inebilmek için de kullanılan en etkili yöntem Oyun Terapisi’dir.

CİNSEL TERAPİ

Cinsel Terapi, ilişkide isteksizlik, vajinismus, ağrılı cinsel ilişki, erken boşalma, sertleşme problemi, geç boşalma, orgazm bozukluğu gibi birçok konuda işlev bozukluğu ile süregelen rahatsızlıklara çözüm bulmayı sağlayan tedavi yöntemidir. Bilişsel Davranışçı Terapi, Hipnoterapi ve EMDR yöntemleri ile cinsel işlev bozuklukları tedavi edilebilir.

HİPNOTERAPİ

Hipnoterapi, hipnoz yöntemi ile tedavi anlamına gelir. Kökeni hipnoza dayanır.
Bilincin dingin ve açık olduğu ancak bedenin ve zihnin rahatladığı bir ortam yaratılarak sözlü telkinlerle sağlığın olumlu yöne yönlendirilmesidir. Bu nedenle hipnoterapistler için hipnoz uygulanması beyinlerinin yoğun kullanımını ve danışanın durumunu sürekli takip gerektiren aktif bir uygulamadır.

AİLE VE ÇİFT TERAPİSİ

  • Kimler Evlilik-Çift Terapisine Başvurabilir?
  • EVLİ ÇİFTLER
  • BERABER YAŞAYAN ÇİFTLER
  • AYRILMAYA KARAR VERMİŞ/AYRILMIŞ/ AYRILMAYA KARAR VEREMEYEN ÇİFTLER
  • BOŞANMAYA KARAR VERMİŞ/VEREMEYEN/BOŞANMA SÜRECİNDE ÇİFTLER

ERGEN TERAPİSİ

Ergen Terapisi, ergen gelişimi üzerine özlü ve güncel bilgiler vermenin yanı sıra anksiyete bozuklukları, depresyon, yeme bozuklukları, somatizasyon, davranım bozukluğu gibi rahatsızlıkların etkili klinik tedavisi konusunda adım adım rehberlik etmektedir.davranış bozuklukları, sınav kaygısı, kaygı bozuklukları gibi rahatsızlıkların etkili klinik tedavisi konusunda Ergenlere uygulanan terapi şeklidir.

TERAPİ TEKNİKLERİMİZ

Bütüncül Psikoterapi, Hipnoterapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Masterson Terk Depresyonu Terapisi, Aile-Çift Terapisi Teknikleri, Aktarım Odaklı Terapi, Psikoanaliz. ÇALIŞMA PRENSİPLERİMİZ: Gizlilik Anlaşması, Mesleki Yeterlilik, Randevu.
Uzm.Klinik Psikolog Nil ÖZEN.